English العربیه
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸
ماءالشعیر نوشیدنی مناسب روزهای بلند ماه مبارک رمضان
ماءالشعیر نوشیدنی مناسب روزهای بلند ماه مبارک رمضان

 

 

در مواقعی که ماه مبارک رمضان با روزهای بلند سال مقارن می‌شود، یکی از مشکلات اساسی روزه‌داران، بروز تشنگی در طول روز است. داشتن برنامه غذایی مناسب ، متعادل و متنوع در این ماه مبارک باعث می‌شود تا روزه داران بتوانند با حفظ سلامتی این دوره را به پایان برسانند. براي کاهش عطش و مقابله با خشکي بدن در ساعات روزه‌داري از ماءالشعير استفاده کنيد. این نوشیدنی بهتر از هر نوشیدنی دیگری می‌تواند در برابر استرس گرمایی و تشنگی و تحلیل رطوبت بدن، شما را محافظت کند.
ماءالشعیر به عنوان یک نوشیدنی، هم مقداری از مایعات بدن را تامین می‌کند و هم عصاره مالت که مهم‌ترین ماده تشکیل دهنده آن است به دلیل دارا بودن پروتئین، اسیدآمینه‌های ضروری و همچنین قند طبیعی از ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایی برخوردار است. ، مالت موجود در ماءالشعیر جزو گروه کربوهیدرات بوده و مواد حاصل از آن در بدن متابولیزه شده و مقداری انرژی تولید می‌کند.ماءالشعیر دارای انواع ویتامین‌ها مخصوصا ویتامین‌های گروه ب است. از ۲۰ نوع اسید آمینه ضروری، ۱۶ مورد در این نوشیدنی موجود بوده و در هر لیتر از آن، تقریبا ۲۰ میلی‌گرم ویتامین ث وجود دارد. بنابراین مهم‌ترین خواص این نوشیدنی آن است که قسمتی از آب مورد نیاز بدن را تامین کرده و مهم‌تر اینکه بخشی از ویتامین‌های ضروری را به بدن می‌رساند.
ماءالشعیر‎های ایستک در طعم‎های مطلوب و متنوع به دلیل بهره‎مندی از مواد اولیه‎ی تراز اول، رعایت استانداردهای بهداشتی، کیفیت بالای تولید و تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن می‎توانند گزینه‎ای مناسب برای روزه‎داران پس از ساعات طولانی روزه‎داری به هنگام افطار در جهت کاهش عطش و تشنگی باشند. ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در این ماه مبارک مهمان سفره‎های پر خیر و برکت شما بودن افتخار و سربلندی ماست.