English العربیه
اردیبهشت ۰۷, ۱۳۹۸
مزایای نوشیدنی مالت
مزایای نوشیدنی مالت

عصاره‎ی مالت یک شربت کنستانتره است که برای افزودن طعم و بافت به انواع مواد خوراکی از جمله انواع مختلفی از نوشیدنی اضافه می‎شود. از نوشیدنی‎های صبحانه گرفته تا انواع ماءالشعیر عصاره‎ی مالت یکی از اصلی‎ترین مواد اولیه در صنعت پویای نوشیدنی است. این عصاره علاوه بر طعم، مواد مغذی فراوانی چون انواع ویتامین‎ها، مواد معدنی و آمینواسیدهای گوناگون را به نوشیدنی‎ها اضافه می‎کند.

غنی از ویتامین ب.

به عنوان یک منبع غنی از ویتامین ب، عصاره‎ی مالت می‎تواند این ویتامین را در نوشیدنی‎هایی که با آنها ترکیب می‎شود افزایش دهد. تیامین (ب۱)، ریبوفلاوین (ب۲)، نیاسین (ب۳)، پیریدوکسین (ب۶) و اسید فولیک (ب۹) از جمله مواد مغذی هستند که در مالت وجود دارند. میزان این ویتامین‎ها بسیار بستگی به مقدار نوشیدنی مالتی دارد که مصرف می‎کنید با این همه فراموش نکنید که ویتامین ب برای متابولیزه کردن کربوهیدرات‎‎ها، پروتئین و چربی موجود در غذاها  به انرژی لازم و ضروری‎اند. آن‎ها همچنین به تنظیم اشتها، بهبود بینایی و حفظ سلامت پوست هم کمک می‎کنند.

منبع کاملی از اسید‎آمینه‎های ضروری

عصاره‎ی مالت منبع اسیدآمینه‎های ضروری است که بدن برای ساختن پروتئین به آن‎ها  نیاز دارد. اگرچه که بخشی از نوشیدنی‎های مالت منبع مهمی از پروتئین نیستند اما ممکن است به تهیه‎ی مقدار کمی از این مواد مغذی کمک کنند و میزان جذب شما را افزایش دهند.

مفید برای استخوان‎ها

تغذیه‎ی خوب و کافی عنصری ضروری در حفظ سلامت استخوان‎هاست. برخی از نوشیدنی‎های حاوی عصاره‎ی مالت ممکن است منبع عمده‎ و قابل‎توجهی از مواد مغذی که استخوان‎های شما برای سالم ماندن نیاز دارند نباشند اما می‎توانند میزان جذب شما را افزایش دهند. علاوه بر کلسیم، این نوشیدنی‎ها ممکن است حاوی فسفر و منیزیم  و همچنین مواد معدنی مهمی باشند که به سالم و قوی نگه داشتن استخوان‎های شما کمک می‎کنند. هر سه این مواد معدنی ساختار اولیه‎‎ی استخوان‎های شما را تشکیل می‎دهند علاوه بر اینکه منیزیم برای تنظیم هورمون‎های مرتبط با متابولیسم مواد معدنی مورد نیاز است.

فراموش نکنید:

اگرچه عصاره‎ی مالت از لحاظ تغذیه‎ای مزایای فراوانی به همراه دارد اما منبع تمام و کمال بسیاری از مواد مغذی لازم برای حفظ سلامتی نیستند. خوب است که این نوشیدنی‎ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید اما فراموش نکنیید که باید آن‎ها را به عنوان بخشی از  یک رژیم غذایی سالم مصرف کنید تا بدن شما مواد مغذی موردنیاز را منابع مختلف دریافت کند. فراموش نکنید هرچه که به افراط مصرف شود برای بدن زیان دارند ححتی نوشیدنی‎های حاوی عصار‎ی مالت هم که به عنوان که به عنوان منبع غنی از مواد مغذی معرفی می‎شوند.

https://www.livestrong.com